Saat
Takvim

Mesaj Panosu


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

Adem sever (24/02/2016 07:17)
Konu : Ana Dilde eğitim
Mesaj : Selamlar.
Hangi çerkesce için anadilde eğitim istiyorsunuz? 32 çerkez dili var. Çerkez olmayan bir devletten çerkezce eğitim istemek ahmakça değilmidir?
Son olarak çerkez halkları insiyatifi çok tuhaf bir isim böyle bir ismi çerkezler kullanmazlar. Böyle isimleri ülkeleri karıştırmak isteyen bu nedenle belirli bir kitleyi hedef alan isimlerdir. Hakkınızda uzunca bir araştırma yaptım. Bu araştırmanın sonucunda çok ilginç detaylara ulaştım yakında bir gazetede yayınlanacak. Ama öncesinde sormak istedim yönetim kurulunuzda bir kişi bile çerkez olmadığı halde neden çerkezleri hedef alan böyle bir örgüt kurma gereği duydunuz? Tüm giderleriniz malum ülke israil tarafından karşılanıyor onların bu işten çıkarları nedir acaba? Teşekkürler.
Seyda (06/12/2013 20:34)
Konu : Rus Vatandasligi
Mesaj : Rusyanin, Duma meclisinde bir Dagistan asilli vekilin gundeme getirdigi, Cerkeslere Rus vatandasligi verme konusunda olumlu ya da olumsuz bir aciklama yapmamis olmasi neyi gosteriyor? Sizce bir sonuca varilabilecek mi? Ne kadar daha beklememiz lazim... Ayrica gocmenlik belgesini gosterenlere vatandaslik konusunda ayrica bir hak taniniyor mu? Rus vatandasligi konusunda her turlu bilgiyi bana mail olarak atabilirsiniz. Simdiden tesekkurler.
Mail: seydanuryilmaz@yandex.com
Mustafa KUT (29/09/2012 21:15)
Konu : Yorumu mu Erün Gündal kısmında yayınlayınız.
Mesaj : Yorumları okuduğumda görüyorum ki !
Ergün Abi verdiğimiz farklı tepkilerle hedefine ulaştı.
O bizlerin aklımıza ve vicdanımıza seslendi. Kullandığı dil kabul, bize yakışmayan bir üslup. Belli ki bu lisanı bizim hak ettiğimizi vurguluyor.
Bunu sadece Kayserili Çerkesler için değil tüm diaspora için sitem haykırışı olarak yorumluyorum. Kendi adıma kısasımı gözden geçireceğim.
Ergün abim tanıdığım kadarıyla neyi neden söylediğini bilen bir kişidir.
Vebalini, taşlanmayı göze almıştır.
Benimle aynı fikirde olmaya bilirsiniz.
Saygılarımla

NOT: Ben onun kadar açık sözlü olamıyorum. En önemli günümüz 21 Mayıslar da Suriyeli Çerkeslere ve 14 yıldır Çeçen kaplarında olanlara, Anadiline nasıl sahip çıktığımıza vb. gözden geçirdiğim de ne kadar söz de, ne kadar özde Çerkesiz.
Aklımıza ve vicdanımıza havale ediyorum.